Gülümserken Gözüken Dişeti Tedavisi Ameliyatsız Artık Mümkün

Gülerken çok fazla gözüken diş etleri burun altından üç noktaya botulinum toxin tip A uygulayarak normal seviyeye getirilir böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudak bir miktar düşer ve diş etleri cok fazla görünmez” . Elbette bura da önemli olanın, yüz kaslarını çok iyi bilmek ve doğru noktalara uygulama yapmak olduğudur.4-6 ay arası etki süresinden sonra tekrar eski konumuna dönebilir. Bunun en önemli avantajı geri dönüşümünün olmasıdır.Çünkü yaşla birlikte dokularda bir sarkma olacaktır.Belki hastanın gülüşü 10 yıl sonra normale dönecektir.Cerrahi operasyonlarda bu bir dezavantaj olup diş etleri ilerde hiç gözükmeyebilir.

Diş Eti Gülümsemesi

Kron Boyu Uzatma
Fazla doku kaybı meydana gelmiş dişlerde, çürüğün dişeti altına uzandığı dişlerde kuron boyu uzatma operasyonu ile fazla dişeti dokusu çıkarılıp altındaki kemik yeniden şekillendirilerek dişlerin daha uzun görünmesi sağlanır böylece uygulanacak restorasyonun tutuculuğu arttırılmış olur.
Gingivektomi
Dişeti büyümelerinde ve derin ceplerin olduğu bölgelerde dişetinin kesilerek çıkarılması işlemidir. Daha sonra dişeti konturları düzeltilerek, dişetinin fizyolojik ve estetik bir form alması sağlanır.
Gingivoplastigingivoplasti
Gereğinden fazla görünen dişetleri ya da asimetrik dişeti seviyeleri `Gingivoplasti` adı verilen küçük bir operasyon ile düzeltilebilmektedir. Hastaya yapılacak lokal anestezi ile hasta hiçbir şey hissetmeden dişetinde gerekli düzenlemeler yapılabilmektedir.
Eğer gerekiyorsa ardından uygulanacak full porselen Laminate ya da metal desteksiz Zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.

Rejenerasyon

Rejeneratif işlemler periodontal hastalık sebebiyle yıkıma uğrayan destek dokuların vücudun kendi yapım mekanizmaları uyarılarak yeniden oluşturulması amacıyla uygulanır. Uygun durumlarda, hastalıktan etkilenmiş dokular uzaklaştırılarak, membran, kemik grefti veya doku uyarıcı proteinler kullanılarak yeni destek yapıların oluşması sağlanir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>